دزدگیراماکن یا دوربین؟

دزدگیر اماکن یا دوربین مداربسته

در ابتدا بهتر است آشنایی مختصری با دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن داشته باشیم و در ادامه مطلب به مزایا و معایب هر کدام پرداخته و در نهایت انتخاب ارجح را معرفی نماییم.

آشنایی با دوربین مداربسته و کاربرد آن

اصلی ترین کاربرد دوربین های مداربسته حفاظت از محیط و اماکن بوده هر چند قابلیت آنها تنها به این گزینه محدود نمی شود. علاوه بر بحث نظارت و حفاظت کاربردهایی نظیر ،کنترل های  نظامی، کنترل و نظارت ترافیکی، فضایی و صنعتی هم از سایر قابلیت های این دوربین ها می باشد.

حضور دوربین های مداربسته در جوامع امروزی باعث کاهش گسترده آمار جرائم رانندگی و حتی جنایی شده است. نصب دوربین ها در پارکینگ ها، اماکن شخصی، و دستگاههای خودپرداز از نمونه های پرکاربرد دوربین های مدار بسته می باشد.

دوربین های مداربسته انواع متفاوتی دارند که پر استفاده ترین نوع آنها در اماکن مختلف دوربین های مداربسته دیجیتال می باشد. در کنار دوربین های دیجیتال دوربین های تحت شبکه قرار دارند 

cctv blog

آشنایی با دزدگیرها و کاربرد آن

دزدگیر اماکن وسیله ای است برای شناسایی و جلوگیری از حضور افرادی که قصد شکستن قفل و حریم شخصی دیگران را دارند. دزدگیراماکن یک وسیله الکترونیکی بوده که در دو مدل بی سیم یا باسیم نصب و راه اندازی می شود.

و اگر سسنسورهای دزدگیر تحریک شود، دستور آلارم یا هشدار صادر می گردد. دزدگیر ها معمولا با صدای آژیر خطر را اعلام می کنند.

دزدگیر های اماکن اغلب قابلیت نصب بر روی دوربین های مدار بسته را هم دارا می باشند.

نتیجه گیری نهایی برای انتخاب دوربین مداربسته و یا دزگیر اماکن

اگر شما هم پیگیر ایجاد امنیت بیشتر در خانه یا محل کار خود باشید ممکن است  در انتخاب ما بین  دوربین مداربسته یا دزدگیر سردر گم شوید.

دوربین مدار بسته  می تواند کاملا از صحنه و اتفاقات مقابل خود تصویر برداری نماید و صحنه را با جزییات و کیفیت های متنوع ثبت و ضبط نموده و ذخیره کند. دزدگیر در شرایط پرخطر با توجه به قابلیت های خود با صدای آژیر اطلاع رسانی می کند. واین امکان را دارد که  از وقوع جرم و خطرپیشگیری نماید.

با اینکه دوربین مداربسته می تواند از صحنه جرم و جنایت به خوبی تصویر برداری کرده و اطلاعات را ذخیره کند اما توانایی در جلوگیری از وقوع حادثه و خطر ندارد. هم چنین اگر دوربین مداربسته دارای وضوح و کیفیت بالایی نباشد تصاویر و اطلاعات ثبت شده هیچ کمکی به شرایط ریسکی و پر خطر نمی نماید. هرچند حتی در دوربین های پیشرفته و با کیفیت و رزولوشن بالا هم گاهی اگر چهره مجرمین قابل شناسایی هم باشند باز هم در نهایت این احتمال وجود دارد که دستگیری مجرم در مواردی هرگز  مقدور نشود.

دوربین های مداربسته شبیه چشم ناظری عمل می کنند که اگر از کیفیت و وضوح بالایی برخوردار نباشند، مانند چشم نابینایی که وقایع را به درستی نمی تواند ثبت و ذخیره کنند. عمل می نماید.

بنابراین در خرید دوربین مداربسته باید به کیفیت دوربین توجه ویژه ای نمود چرا که اگر دوربین وضوح و کیفیت بالایی نداشته باشد مانند این است که عملا وجود خارجی  ندارد. بنابراین در خرید دوربین مداربسته نباید حساست به خرج داد.

بنابراین پیشنهاد می شود برای ایجاد امنیت در اماکن و حفاظت از اموال و سرمایه های شخصی و عمومی از هر دو گزینه  دوربین مداربسته و دزدگیر اماکن  بهره برد. اما اینکه کدام گزینه بر دیگری ارجحیت دارد، بحث مفصل و مجزایی است که به تحقیق حاصل می شود.  همواره باید در نظر بگیریم که با توجه به نیاز محیط که چه سیستمی را می طلبد برای حفظ امنیت محل مورد نظر از گزینه مناسب تر استفاده  ببریم

admin
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *